O společnosti

Společnost byla založena v roce 2004 a zabývá se výkupem železných a neželezných - barevných kovů. Vykupujeme zejména železo, plech, litinu, nerez, hliník, měď, bronz, mosaz, autobaterie, katalyzátory, kabely, chladiče, elektromotory, olovo, zinek, cín a další kovy.
Nabízíme možnost zpracování a odvozu většího množství odpadu od Vás a digitální váhy na všech provozovnách na které odpad svážíme jsou zárukou přesného vážení s možností vaší kontroly.
Kovový odpad přebíráme a vykupujeme pro jeho další zpracování využití a recyklaci. V síti našich sběren Vás obslouží ochotný personál, který převezme vaše kovy dle platné legislativy a aktuálního ceníku. Ceníky pro výkup jsou pravidelně aktualizovány, řídí se vývojem cen na burze a v jednotlivých hutích v ČR i zahraničí. Jsme schopni Vám připravit nabídku na míru, včetně výborné ceny, služeb- odvozu a platby dle Vašich požadavků.
Materiál předáváme k dalšímu zpracování, případně sami třídíme, nebo expedujeme přímo do českých i evropských hutí.

Vykupujeme a obchodujeme s komoditami

Železo
Jako železo je přebírán zejména plech, litina, silný materiál až do kategorie nad 1cm. Odpad má být čistý a jednodruhový. Rozměrnější nebo kombinované celky může naše obsluha dopracovat do žádoucího stavu- může být zohledněno v ceně. Zejména nejsou přebírány plechovky od barvy, spreje, věci s olejovými náplněmi, nebo jimi znečištěné, pietní předměty, železniční vybavení, dopravní značky a kanály bez potvrzení odborné firmy. Železný šrot je nezbytný pro výrobu nové oceli.
Výrobou 1tuny železa z železného šrotu se ušetří až 2tuny černého uhlí, 4tuny železné rudy a 70hodin lidské práce.
Hliník
Hliník je nemagnetický kov typické barvy. Při výkupu se dělí na plech a litý (případně profily, elektrovodný a další). Je přebírán jako čistý jednodruhový materiál.
Měď, bronz, mosaz
Jsou mezi dražšími barevnými kovy. Také proto se velmi dbá na kvalitu přijímaných materiálů.
Elektromotry
Ve větších celcích jsou snadno oddělitelné a k předání samostatně. Nemají být spojeny s převodovkami, nebo litinovými nálitky. Menší elektromotůrky bývají zabudovány v elektrozařízeních. Tam demontáž nedoporučujeme. Předejte raději celé zařízení a demontáž ponechte odborné firmě.
Výkup papíru
Na většině sběren (dopředu se informujte) provádíme výkup papíru. Papír vykupujeme roztříděný v čistém a suchém stavu ve dvou kategoriích:
  • noviny, časopisy, letáky
  • karton, lepenka
Suroviny shromažďujeme a předáváme k dalšímu zpracování v papírnách.
Výkup palet
Europalety vykupujeme ve třech kategoriích:
  • A – bezvadná (o ty máme zájem prioritně)
  • B – mírně zašedlá bez vad (snížená cena)
  • C – jakékoliv poškození (roh, hrana, špalíček, barva atd.)
Odběratele / odbyt nemáme ustálen. Palety nabízíme dále k prodeji. Jednotlivě nebo na kamion.
Elektrické spotřebiče
Elektrický spotřebič je elektrické zařízení používané v domácnostech, v dílnách a pod. využívající ke své činnosti elektrickou energii. Zlikvidovat na pobočkách můžete veškeré zařízení odebírající elektrický proud např.: pračky, ledničky, sporáky, elektrické přímotopy, elektrické nářadí, počítače, televizory, mobilní telefony atd.
Olověné akumulároty
Olověný akumulátor je sekundární galvanický článek s elektrodami na bázi olova, jehož elektrolytem je kyselina sírová.
Obsah akumulátoru je velice nebezpečný a zdraví škodliví.Likvidaci ponechte odborné firmě.

Sídlo firmy

CELIA-CZ, s.r.o.
398 04,
262 84, Zalužany
IČ: 26082659
DIČ: CZ26082659

Kancelář

Lety 30
Lety 398 04

Vedení společnosti

Ing. Karel Koch
tel.: 382 274 204
e-mail: Celiacz@email.cz
Sp. z.: C 190740
vedená u Městského soudu v Praze